hamam

Hamam Hizmeti

Hamam hizmetimiz, klasik Türk hamamı keyfinin modernleştirilmiş ve uygulaması uzmanlar tarafından yapılan bir şekli olarak özetlenebilir. Klasik Türk hamamlarında olduğu gibi terleme, kese ve yıkanma işlemleri yapılır. Ama bu sırada uzman masörler tarafından yapılan masaj, vücudunuzun daha da gevşemesini sağlayacaktır. Bu masaj sırasında kuru ve hoş kokulu yağlar kullanılacaktır. Terleme bölümünden sonra yapılan kese ise bir çeşit peeling işlemi olarak kabul edilebilir. Böylece vücudu kaplayan cilt tabakasındaki ölü hücreleri soymak, atmak mümkün olacaktır.

Masaj ve kese yapma işlemleri bittikten sonra ise tekrar yıkanılır. Bu aşamadan sonra Türk hamamlarında olduğu gibi göbek taşına uzanmak ve istirahat etmek iyi gelecektir. Bu dinlenme bölümünden önce ya da daha sonra yani tercih ettiğiniz bir zamanda, ıslak peştamalınızı kuru olanı ile değiştirerek hamamdan çıkabilirsiniz. Böylece size ayrılan bölümde istirahata çekilebilirsiniz. Bu sırada arzunuza bağlı olarak sıcak ya da soğuk içecek servisi yapılacaktır.

Hamam masajları sırasında terapi masajı uygulaması da yapılabilir. Bu masaj türü, derin dokularda meydana gelmiş olan sertlikleri ya da eklemlerdeki sorunları, ağrıları hedef alan bir derin doku masajıdır. Köpüklerden ve sabundan faydalanılarak yapılan terapi masajı, derinlemesine yapılan bir masaj olarak bahsedilen dokulardaki ya da eklemlerdeki sorunların giderilmesini, ağrıların hafifletilmesini sağlayacaktır.

Hamam hizmetimize ek olarak sunulan diğer hizmetlerimiz ise sauna, masaj odaları ve tuz odaları olarak gösterilebilir. Böylece çeşitli sağlık sorunlarınızla baş etmenizi sağlamaya çalışırız. Hedeflediğiniz sonuç ne olursa olsun, hamam hizmetimizden faydalanmanız, genel sağlığınıza çok iyi gelecektir. Yapılan çeşitli araştırmalar ayda birkaç kez hamama gitmenin çok olumlu etkileri olduğunu ortaya koymaktadır. Hamam alışkanlığının gözle görülebilen, herkes tarafından bilinen etkileri ise krampları ve kas ağrılarını önlemesi, engellemesi ya da en azından azaltmasıdır. Dolayısıyla sağlığınız üzerinde çok önemli ya da daha az önem taşıyan ama hayatınıza tesir eden önemli etkileri olduğu söylenebilir. Bu nedenle hamam hizmetimizden yararlanmayı tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Bize düşen ise bu hizmetimizi en iyi şekilde almanızı sağlamak ve hamamdan çıkışınızda klasik ‘sıhhatler olsun’ ifadesini yöneltmek olacaktır.